Warning: mysqli_query(): (HY000/1): Can't create/write to file '/tmp/#sql_181e86_0.MAI' (Errcode: 28 "No space left on device") in /home/mamanshow/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924
باورهای صحیح و اشتباه دوران بارداری | مامان شو
Warning: mysqli_query(): (HY000/1): Can't create/write to file '/tmp/#sql_181e86_0.MAI' (Errcode: 28 "No space left on device") in /home/mamanshow/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924

باورهای صحیح و اشتباه دوران بارداری!

349

همه ی افراد در زندگی خود در  برخی از مسائل با دوستان یا بزرگترها مشورت می کنند.درست است که مشورت از بروز برخی مشکلات جلوگیری می کند ولی نه در همه ی مسائل!مادرانی که برای اولین بار بارداری را تجربه می کنند صحبت ها و توصیه های برخی از قدیمی ها و یا دوستان را می شنوند که باعث سردرگمی مادر در دروران بارداری می شود و او نمی داند کدام سخن درست و کدام نادرست است!

ما در این مقاله چند باوری که برای اکثر مادران مفید است را اورده ایم..

باور اول : مادران باردار به هیج وجه نباید سوشی میل کنند!

این باور بسیار صحیح است.مادران باردار نباید از سوشی‌های حاوی ماهی خام به این دلیل که سطح جیوه بالایی دارند و احتمال آلودگی باکتریایی در آنها بسیار زیاد است استفاده کنند.و همچنین نباید از سوشی های گیاهی در دوران بارداری استفاده کنند به این خاطر که این احتمال وجود دارد که آشپز از یک چاقو برای طبخ هر دو سوشی گیاهی و ماهی استفاده کرده باشد.

 

 

باور دوم :در صورت ترک کردن سیگار در زمان بارداری، شوکی شدید به جنین وارد می‌شود
این باور اشتباه است.اینکه شما تصور کنید با نکشیدن سیگار شوکی به جنین وارد میشود باوری .0نادرست است.شما حتی نباید در معرض دود سیگار باشید چه برسد به کشیدن سیگار! نیکوتین به جای اکسیژن به گلبولهای قرمز خون متصل میشود و به همین خاطر مادر باردار باید مصرف سیگار را ترک کند تا اکسیژن به اندازه کافی به گلبولهای قرمز خون برسد

باور سوم :اگر شکم به سمت بالا باشد به این معنی است که شما پسر دارید
این باور اشتباه است.شکل شکم  مادر به هر شکل که باشد ربطی به جنسیت جنین ندارد. مواردی مثل اینکه شکم سفت باشد یا عضلات شکم نرم باشند یا نه هیچ کدام نشاندهنده جنسیت جنین نیست.

باور چهارم :تمام ورزش‌هایی که قبل از دوران بارداری را انجام می دادیم در دوران بارداری هم می‌توان انجام داد
این باور اشتباه است. از هفته 29 بارداری به بعد باید ورزش کردن را کاهش داد و فقط تعدادی از ورزشهای هوازی را میتوان در سه ماهه دوم و سوم بارداری انجام داد. ورزش هایی از جمله یوگا و پیلاتس به بادران باردار توصیه می شود.در هر صورت مادر باردار باید با پزشک خود مشورت کند زیرا هر مادر سیستمی متفاوت دارد.

باور پنجم :خونریزی در دوران بارداری خطرناک است
این باور کاملا صحیح است. هر خونریزی به ویژه اگر با درد شکم همراه باشد مشکوک است و حتما باید بررسی انجام شود تااگر مشکلی وجود دارد رفع شود.

باور ششم :رنگ کردن مو در بارداری به جنین آسیب میزند
این باور اشتباه است. رنگ کردن مو در دوران بارداری هیچ آسیبی به جنین نمی‌رساند. اما یک سری تحقیقات درباره استنشاق گازهای شیمیایی در رنگ کردن و تاثیر آن بر مادر و جنین انجام شده است.

 

 

 

باور هفتم :استرس داشتن در طول دوران بارداری احتمال کولیک نوزاد را افزایش می‌دهد
این باور هم درست است و هم نادرست.استرسی که مادر در دوران بارداری تجریه می‌کند به طور مستقیم روی جنین تاثیری نمی گذارد ولی این موضوع درست است که استرس و عصبانیت تنش زیادباعث می شود رگهای خونی جفت تنگ شود که منجر به کمبود مواد مغذی می‌شود و باعث میشود اکسیژن به جفت نرسد.

باور هشتم :به پشت خوابیدن برای جنین خطرناک است
این باور کاملا درست است. اگر مادر در دوران بارداری به پشت بخوابد ممکن است دچار افت فشار خون شود که موجب پایین رفتن ضربان قلب جنین می‌شود و خطرناک است.

باور نهم :گوش کردن به موسیقی کلاسیک ضریب هوشی جنین را افزایش می دهد
این باور هم درست است هم نادرست. در هفته سی و یکم بارداری وقتی با جنین صحبت می‌کنید بیشتر حرمت می‌کند. این موضوع درست است که نوزاد موسیقی را که درون رحم مادر شنیده برایش آرامش بخش خواهد بود اما تحقیقات قابل توجهی که ارتباط آن را با ضریب هوشی تایید کند وجود ندارد.در هر حال شنیدن موسیقی کلاسیک برای جنین ضرری نخواهد داشت.

 

 

 

 

 


Warning: mysqli_query(): (HY000/1): Can't create/write to file '/tmp/#sql_181e86_0.MAI' (Errcode: 28 "No space left on device") in /home/mamanshow/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
هشدار به وسیله :