8 روش موثر کاهش درد زایمان

158

برای خیلی از مادران باردار روشن نیست که چگونه می توانن درد زایمان راه کاهش دهند اما راه های وجود دارد که می توان درد زایمان را کاهش داد نکته قابل توجه ای که وجود دارد این است که از هفته چهلم به بعد با درد زایمان شروع می شود بهتر است که قبل از زمان زایمان چند روش کاهش درد زایمان را انجام داده باشین که زمان زایمان دردتان را خیلی کاهش دهند امروز چند روش کاهش درد زایمان را با هم بررسی می کنیم . در ادامه با مامان شو همراه باشید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

آرامش خودتان را حفظ کنید

قبل از هر چی آرامش خودتون را حفظ کنید یکی از مهم ترین روش های کاهش درد زایمان حفظ آرامش است . کار راحتی هست . شما وقتی می ترسید آرامش خودتون را از دست میدید همین باعث می شود که دردتان بیشتر بشود. خیلی خوب است که در زمان زایمان طبیعی به خاطرات خوب و شیرین خود فکر کنید که در طول این مدت درد زیادی را تحمل نکنید.

 

تنفس و کاهش درد زایمان

به نوع نفس کشیدن تان توجه کنید به طوری که تاجایی که می توانین نفس عمیقی بکشید و سپس یک بازدم عمیق انجام دهید. در مورد صدای های که ممکن است عجیب باشند حساسیت خاصی به خرج ندهید  به جای جیغ زدن صدایتان را تنظیم کنید تا گلودرد نگیرید و گلویتان حساس نشود البته همیشه امکان مدیریت این موضوع وجود ندارد.

تاثیر راه رفتن در کاهش درد زایمان طبیعی

یکی از روش های که میتواند به درد زایمان شما کمک بسازی کند راه رفتن ,غلت خوردن روی توپ هستش که میتواند درد زایمان شما را کم کند و جنین را در لگن شما قرار دهد . وسایل مختلفی در بیمارستان برای مانیتور کردن وضعیت شما ممکن است به شما متصل باشد ولی شما سعی کنید که وضعیت دست و پاهایتان را تغییر دهید انجام این حرکت ها دردشما را خیلی کاهش خواهد داد.

آب درمانی و کاهش درد زایمان

درد شما می تواند با آب گرم تا حد زیادی کم شود اگر در مکان زایمان خود آب گرم است پاهایتان را در آب گرم فرو کرده و اجازه دهید چند دقیقه در آب بماند و خوتان وارد آب شوید . آب گرم خیلی موثر است به گونه ای که بخار ناشی از آب داغ باعث آرامش شما می شود

ماساژ و کاهش درد زایمان

در زمان زایمان خانم باردار ماساژ می تواند فشار زیادی به آن وارد کند ولی به نوعی هم می تواند تا حد زیادی درد های آن را کاهش دهد . ماساژ میتواند ذهن شما را از درد منحرف کرده و به آرام تر شدن شما کمک خوبی کند . در کل ماساژ روش مناسبی برای کاهش درد زایمان می باشد.

 

اپیدورال و کاهش درد زایمان

در طی چندین سال گذشته دارو اپیدورال برای کاهش درد زایمان تغییرات کرده است . دارو اپیدورال می تواند شما را سست و بی حال کند . اپیدورال میتواند 10 تا 25 دقیقه موثر باشد . اصولا پزشکان از این دارو به مقدار اندازه کمی استفاده می کنند تا شما بتوانید فشار لازم را برای زایمان انجام دهید . زمانی که سر جنین بیرون آمد دارو اپیدورال هیچ کاربردی ندارد و زمان استفاده از آن دیر شده است .

بی حسی نخاعی

بی حسی نخاعی یک تزریق چند ثانیه ای در پشت و پایین کمر و در منطقه نخاع است و حدود 45 دقیقه موثر است. 80 تا 90 درصد سزارینها با بی حسی نخاعی انجام میشود و برخی اوقات پزشکان از بیحسی نخاعی برای تسکین درد زایمان طبیعی هم استفاده می‌کنند.

مسکن و کاهش درد زایمان

مادران باردار معمولا از مسکن‌هایی مانند دمرول استفاده می‌کنند. داروهای ضددرد موجب ایجاد خواب آلودگی، تهوع و استفراغ می‌شوند و وارد جریان خون جنین می‌شوند. به همین  دلیل توصیه می‌شود در صورتی که زمان زایمان نزدیک است از مسکن استفاده نکنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
هشدار به وسیله :